The 2016/17 league season enters match day two with fixtures in the top tier Kenya Cup, the KRU Championship, the Regional leagues and the Eric Shirley Shield.

Collated Match Day Two Fixtures
Saturday 12 November 2016
Kenya Cup
Blak Blad v Resolution Impala Saracens – 2.00pm, UoN
Mean Machine v Top Fry Nakuru – 4.15pm, UoN
Western Bulls v Kabras Sugar – 4.00pm, Kakamega High School
Mwamba v KCB – 4.00pm, Railway Club
Nondescripts v Menengai Cream Homeboyz – 4.00pm, Jamhuri Park
Strathmore Leos v SportPesa Quins – 4.00pm, Madaraka

KRU Championship
Mombasa v Thika – 4.00pm, Mombasa Sports Club
Kemu v South Coast Pirates – 4.00pm, Meru
JKUAT Cougars v Catholic Monks – 4.00pm, Juja
Bungoma Sharks v Resolution Kisii – 4.00pm, Kanduyi
USIU v UoE – 4.00pm, USIU
Kisumu v Moi – 4.00pm, Mamboleo Showground

Eric Shirley Shield
Blak Blad II v Resolution Impala Saracens II – 10.00am, UoN
Mean Machine II v Top Fry Nakuru II – 12.00pm, UoN
Western Bulls II v Kabras Sugar Ii – 2.00pm, Kakamega High School
Mwamba II v KCB II – 2.00pm, Railway Club
Nondescripts II v Menengai Cream Homeboyz II – 2.00pm, Jamhuri Park
Strathmore Leos II v SportPesa Quins II – 2.00pm, Madaraka

KRU Nationwide League

Nairobi Region
Multimedia v MKU Nairobi – 3.00pm, Multimedia University
Nazarene v Aviators – 3.00pm, Nazarene
TUK v Kemu Nairobi – TBC
KCA v Daystar Falcons – 3.00pm, KCA
Brumbies v Makueni – 3.00pm, TBC
Masaku v Stormers – 3.00pm, Machakos Showground
Bulldogs v Northern Suburbs – 3.00pm, TBC
Eastlanders v SportPesa Quins III – 3.00pm, TBC
Ngong RFC v Impala III -3.00pm, Kibiko

Central Region
Murang’a v Jackals – 3.00pm, Murang’a University
Karatina University v Chuka Vikings – 3.00pm, Karatina University
Dedan Kimathi v MKU Thika – 300pm, Kimathi University
Embu v Kiambu – 3.00pm, Embu University

Rift Valley Region
Eldoret Falcons v KPA Eldoret – 3.00pm, Eldoret Sports Club
Kitale v Eldoret – 3.00pm, Moi University, Bakita
Kabarak v Kericho – 300pm, Kabarak University
Menengai Oilers v Oilers – 3.00pm, Nakuru Athletic Club
Nakuru KITI v Egerton -3.00pm, KITI Nakuru

Western Region
Bungoma v MKU Kakamega – 3.00pm, Bungoma High School
Webuye v Kakamega RFC – 3.00pm,Webuye D.E.B
Kakamega Welfare v Shieywe – 3.00pmTBC
Homa Bay v Mbale – 3.00pm,Homa Bay Primary School
Maseno v CITAM Kisumu – 3.00pm, Maseno

Coast Region
Taita Taveta Uni v Malindi – 2.00pm, Wundanyi Stadium
Shoxx RFC v Pwani Sharks – 4.00pm, Wundanyi Stadium
Spartans v TUM – 12.00pm,Mombasa Sports Club
Coast Raiders v Shepherds – 2.00pm, Mombasa Sports Club
 

Facebook Comments

Leave a Reply